KURUMSAL

Margem Mühendislik Kurumsal Bilgileri

MARGEM MÜHENDİSLİK

Margem Mühendislik

MARGEM HAKKINDA

Margem Mühendislik, mekanik taahhüt alanında projelendirme ve uygulama çözümleri sunmak, mekanik projelerle ilgili danışmanlık hizmetleri vermek, benzer projelerde süreçleri tanımlamak ve yönetmek, üzere kurulan bir mühendislik ve danışmanlık firmasıdır.

Bu kapsamda ısıtma, soğutma, havalandırma, proses iklimlendirme, bina otomasyon, yangın, tesisat, yalıtım ve enerji verimliliği konularından projeler gerçekleştirmektedir.

Danışmanlık hizmetleri kapsamında; kurumsal, ticari ve bireysel iklimlendirme uygulamaları için optimum çözümler sunmakta, mevcut veya yeni kurulacak sistemlerde enerji verimliliğinin arttırılmasına yönelik projeler geliştirmektedir.

VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ

Margem Mühendislik; güvenli, konforlu ve verimli yaşam alanlarının oluşturulması için gereken yapı analizlerini yaparak ihtiyaçları belirlemek ve bu ihtiyaçları karşılayabilecek nitelikte kalıcı çözümler getirecek kaliteli mühendislik hizmetlerini müşterilerine sağlamayı misyon edinmiştir.

Vizyonumuz; yapı teknolojilerini işortakları ve yaşam alanlarını kullanan insanlar için en verimli şekilde kullanarak konforlu yaşam alanları yaratan güvenilir ve kalıcı bir marka olmaktır.

POLİTİKAMIZ

MARGEM MÜHENDİSLİK; mekanik ve elektromekanik taahhüt hizmetleri vermek üzere 2010 yılında Ankara’da kurulan firmamız kurulduğu günden bu güne kadar kalite ve müşteri memnuniyetini esas alarak hizmet vermektedir.

Isıtma, Soğutma, Havalandırma, elektrik sistemleri; projelendirme, satış, montaj ve enerji etüdü, elektrik mekanik projeleri ile elektromekanik taahhüt hizmetlerinde;

  • Teknolojinin en yeni olanaklarından yararlanarak, ulusal ve uluslararası standartlara uygun ve güvenli olan projeler tasarlamak ve geliştirmek, yapım faaliyetleri ile uygulamaya dönüştürmek,
  • Müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlamak,
  • Taşeronlarımız ve tedarikçilerimiz ile işbirliği içinde ve sisteme uyumlarını sağlayarak sürekli gelişmelerine yardımcı olmak,
  • Sektörümüzdeki kurum ve kuruluşlar ile sürekli iletişim ve işbirliği içerisinde olmak, ortak çalışmalara katılmak,
  • Faaliyetlerimiz için gerekli kaynak ihtiyaçlarını belirlemek ve geliştirmek, çalışanlarımızın kişisel ve mesleki gelişimi için gerekli olanakları sağlayarak her seviyede yapıcı katılımlarını sağlamak ve Yönetim Sistemimizin etkinliğini arttırmak,
  • Sunumunu yaptığımız işlerde meydana gelebilecek çevre kirliliklerini azaltmak ve olası iş kazasına bağlı yaralanma ve sağlık bozulmalarının önüne geçebilmek,
  • Kalite, Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemlerini, projelerimizde ve hizmet verdiğimiz operasyonların tüm aşamalarında; sürekli geliştirmek, yasal gereklilikleri ile birlikte uygulayarak kaliteyi sunmak, iş sağlığı ve güvenliğini sağlayarak çevreyi korumaktır.

ŞİRKET YÖNETİMİ

Yaşar Behiç OKAN
Yaşar Behiç OKAN
Kurucu Ortak

1986 Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.1988 yılına kadar Arçelik A.Ş Çayırova tesislerinde proje mühendisi olarak görev yaptı. Askerliğini MSB Ankara İnşaat Emlak Başkanlığı Etüt Proje Şubesinde tamamladı. 1989-2010 yılları arasında Alarko Carrier San. Tic. A.Ş.’de ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemleri konularında çeşitli kademelerde görevler aldı. T.C. Marmara Üniversitesi Sayısal Yöntemler Araştırma ve Uygulama Merkezi İle MEB-TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü tarafından verilen kişisel gelişim seminerlerine katıldı. 6 Sigma kara kuşak, Süreç Yönetimi Uzmanlığı, Proje Yönetim Derneği tarafından verilmiş Proje yöneticisi Sertifikası, Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen Enerji Yöneticisi Sertifikası (BEY), Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü Eğitim Etüt Proje Sertifikası (EEP), MMO Mekanik Tesisat Uzman Mühendis ve MMO Doğalgaz İç Tesisat Yetki belgelerine sahiptir. Behiç Okan, MMO ve Tesisat Mühendisleri Derneği üyesidir.

Yalım ATALAY
Yalım ATALAY
Kurucu Ortak

1990 yılında Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1996 yılına kadar Makine Mühendisliği bölümünde araştırma görevlisi olarak çalıştı, Enerji ana bilim dalında "Konvansiyonel yakma sistemlerinden kaynaklanan hava kirleticilerin azaltılması" konusunda yazdığı tezi ile yüksek lisansını tamamladı. NATO ve Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesinin ortak yürüttüğü "Ankara'da Hava Kirliliğinin Nedenlerinin Araştırılması ve Azaltılmasına Yönelik Önlemler" isimli projede görev aldı. Görevi süresince Türkiye'nin çeşitli yerlerinde konutlardan ve sanayiden havaya atılan kirletici emisyonların ölçümlerinde bulundu. 1997 yılına kadar Treysan prefabrik yapı sistemlerinde Mühendis olarak çalıştı. 1997-2010 yılları arasında Alarko Carrier San. Tic. A.Ş.’de ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemleri konularında çeşitli kademelerde görevler aldı. T.C. Marmara Üniversitesi Sayısal Yöntemler Araştırma ve Uygulama Merkezi İle MEB-TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü tarafından verilen kişisel gelişim seminerlerine katıldı. MMO Mekanik Tesisat Uzman Mühendis Sertifikasına ve Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen Enerji Yöneticisi Sertifikasına (BEY) sahiptir. Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü ve Makine Mühendisleri Odası tarafından verilen Enerji Yöneticisi Sertifikası (BEY) eğitim programlarında eğitmen olarak görevler aldı. Yalım Atalay, MMO ve Tesisat Mühendisleri Derneği üyesidir.

BELGELERİMİZ

TMMOB Serbest Müşavirlik Mühendislik Bürosu Tescil Belgesi

TMMOB Mekanik Tesisat Uzman Mühendis Belgesi - Behiç Okan

TMMOB Mekanik Tesisat Uzman Mühendis Belgesi - Yalım Atalay

TMMOB Doğalgaz İç Tesisat Mühendis Yetki Belgesi - Behiç Okan

EİE Enerji Yöneticisi Sertifikası

EİE Eğitim Etüt Proje Sertifikası

TEKLİF ALIN

İklimlendirme ve ısıtma-soğutma projeleri başta olmak üzere faaliyet alanlarımızla ilgili projeleriniz için Margem Mühendislik olarak teklif vermeye hazırız.

İletişim sayfasındaki formu veya e-posta adresimizi kullanarak bize ulaşmanız durumunda, proje detayları hakkında detaylı bilgi almak için kısa zamanda size ulaşabiliriz.

Teklif alın